„ Szkolne obchody Dnia Ziemi 2022 ”

Utworzono dnia 09.05.2022, 21:00

Dzień Ziemi ma na całym świecie promować ochronę środowiska i zachowania proekologiczne. W 2022 roku hasło przewodnie tych obchodów brzmi: „Inwestujmy w naszą planetę”. Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły w dniach 25- 29 kwietnia podjęli szereg działań ekologicznych.

Pierwszym było wysprzątanie terenu wokół szkoły, boiska i ulicy. Tego działania podjęli się piątoklasiści. Uczniowie zebrane śmieci prawidłowo posegregowali.

Odbyły się również działania edukacyjne, mające na celu wzrost świadomości dbania o planetę i nasze zdrowie. Uczniowie klas I-V wzięli udział w warsztatach zdrowego  żywienia. Uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania się dziecka, produkty najbardziej bogate w witaminy.

Chętni uczniowie klas IV-VII wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzowym „ Biolodzy na sześć”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe. Gratulujemy Zwycięzcą. Dzięki tym działaniom wzrosła nasza  świadomość ekologiczna.

Koordynator działań: Edyta Domin