Szkolny Konkurs Pięknego Czytania - rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 25.03.2022, 10:25

Umiejętność czytania jest najważniejszą umiejętnością, którą powinni opanować uczniowie klas początkowych, ale umiejętność pięknego czytania dotyczy również uczniów starszych klas. Otóż sprawne czytanie pozwala lepiej zrozumieć tekst, odebrać intencje wypowiedzi i wyciągać właściwe wnioski. Takie czytanie umożliwia "zabawę" z literaturą, stanowi przepustkę do zaczarowanego świata książek.

Aby zachęcić uczniów do doskonalenia tej ważnej umiejętności, 4 marca 2022 r. w naszej Szkole został zorganizowany Konkursu Pięknego Czytania. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, każda klasa miała swoich przedstawicieli. 36 uczestników rywalizowało w zakresie konkursowych wymagań, jak: płynność czytania, tempo, artykulacja i modulacja głosu, stosowanie znaków przestankowych, które weryfikowała komisja konkursowa, składająca się z pań polonistek. Uczestnicy zapoznawali się z fragmentami wybranych książek z naszej szkolnej biblioteki.

Ostatecznie wyłoniono grupę laureatów w trzech  kategoriach: klas I-III, klas IV-VI, klas VII - VIII.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Zachęcamy do systematycznej pracy nad doskonaleniem umiejętności czytania.