Wycieczka klasy IV i V

Utworzono dnia 29.09.2021, 19:49

27 września o godz. 7.00 uczniowie klasy IV i V wraz z opiekunami wyruszyli autokarem do Zamościa - zabytkowego miasta, leżącego w południowej części województwa lubelskiego.

Na miejscu oczekiwał przewodnik w szlacheckim stroju, który  oprowadził wycieczkowiczów po zabytkach Zamościa i ujawnił szczegóły dotyczące unikalnej fortyfikacji bastionowej  z początku XVII wieku. Uczniowie zobaczyli m.in. mury obronne - Nadszaniec, Katedrę i Stare Miasto z pięknym ratuszem. Dowiedzieli się też kilku ciekawostek o tym niezwykłym mieście i jego założycielu, którym był  hetman wielki koronny Jan Zamoyski. Poznali odpowiedzi na pytania: dlaczego hejnał z ratuszowej wieży grany jest tylko na trzy strony świata, dlaczego nie ma gołębi na zamojskim rynku  i co ma wspólnego z Zamościem "szwedzki stół".

Drugi etap wycieczki to zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego w Zamościu, który prezentuje różnorodność flory i fauny – ok. 2000 zwierząt należących do 260 gatunków (ryby, płazy, gady, ssaki). W ogrodzie była chwila na zjedzenie obiadu, zabawę na placu zabaw i zakup pamiątek.

Licznym atrakcjom podczas wycieczki towarzyszyła wspaniała pogoda, która  sprawiła, że to był naprawdę udany wyjazd.