Przedwakacyjne spotkanie klas I-III z policjantami

Utworzono dnia 19.06.2023, 19:25

16 czerwca na szkolnym boisku odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z policjantami Rzeszowskiego Ruchu Drogowego asp. sztab. M. Kaczorem oraz sierż. D. Jędrzejczykiem, którzy przybyli do nas motocyklami policyjnymi. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, oraz poznanie specyfiki zawodu policjanta. Policjanci rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Następnie każdy z uczniów mógł zadać pytania dotyczące zdarzeń w ruchu drogowym oraz zobaczyć wyposażenie policjanta i motoru podczas akcji. Na koniec wszyscy uczniowie mieli okazje usiąść na jednoślady, użyć sygnalizacji i poczuć się jak prawdziwy policjant. ????

Koordynator spotkania – M. Ruszel