Rajd pieszy klasy 8

Utworzono dnia 08.10.2022, 19:38

W piątek 7 października uczniowie  klasy 8 udali  się na jesienny rajd  pieszy do Woli Rafałowskiej.  Uczestnicy pokonali trasę ok. 6 km,  której celem było dojście do boiska „Arena” w Woli Rafałowskiej.  W czasie drogi podziwialiśmy malownicze tereny gminy Chmielnik, zbieraliśmy zioła, zaprzyjaźniliśmy się również z napotkanym po drodze uroczym psem, który towarzyszył nam przez większość naszej trasy. Po dojściu do celu, bez większego zmęczenia i ze śpiewem na ustach, uczestnicy wzięli udział w warsztatach na temat zielarstwa. Zajęcia przeprowadziły Panie ze Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola”.  Uczniowie poznali walory oraz różnorodność zastosowania ziół rosnących w naszym regionie.  Potem był czas na grillowanie, wspólne rozmowy,  zabawy z piłką. Integracja przebiegła w dobrych humorach, towarzyszyła nam piękna pogoda, wiele wrażeń.