Spektakl teatralny pt: „ Ramię w ramię” w klasach 1-3

Utworzono dnia 02.10.2022, 20:48

29 września dzieci  z klas 1-3 miały okazję obejrzeć przedstawienie teatru Zielony Melonik. Spektakl opowiadał o  dwóch lisiątkach, które wybierają się do lasu, by z polecenia mamy nazbierać grzybów na zupę. Zadanie wydaje się łatwe, ale tylko z pozoru. Rodzeństwo staje do walki z czasem i przyrodą, która po burzy gwałtownie się zmienia. Poboczni bohaterowie w nieoceniający sposób nakierunkowują rodzeństwo na współpracę. Gdy jest do wykonania zadanie, grunt to współpracowanie. Dzięki lisiątkom dzieci dowiadują się czym jest współpraca i same mają okazję wziąć udział w akcji ratunkowej Lisi Gabrysi, uwięzionej w jamie. Zadanie staje się jeszcze trudniejsze, kiedy na drodze pojawiają się przeszkody w postaci konfliktów. Nam dorosłym od razu ciśnie się na usta; ”przestańcie, pogódźcie się”. Tymczasem każda kłótnia pozwala rodzeństwu pogłębić relacje i uczy, że w trudnych chwilach możemy na sobie polegać.

W czasie sztuki dzieci miały okazję wystąpić na scenie. Mamy nadzieję , że  nauka płynąca z przedstawienia będzie cenną wskazówką w życiu dzieci.