21 listopada -Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Utworzono dnia 21.11.2022

21 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień Życzliwości’’. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973 r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, niszczą, a nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Przesłanie akcji jest proste: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i warto okazać komuś bezinteresowną życzliwość.

Dla całej społeczności szkolnej był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji i obfitował w różne atrakcje. Nasza szkoła została udekorowana na żółto- informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami i przysłowiami o dobroci, życzliwości, uśmiechu, przyjaźni itp. Drzwi każdej sali przyozdobiły uśmiechnięte buźki przygotowane przez uczniów! Z ważniejszych wydarzeń nie można pominąć godzin wychowawczych w klasach 1-8, na których wychowawcy przeprowadzili pogadanki i dyskusje na temat życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi.

Kolejnym akcentem promującym życzliwość był „Żółty Poniedziałek”, na szkolnych korytarzach dominował w strojach kolor żółty (barwa optymizmu i radości). Kolejną atrakcją naszego święta było Drzewo Życzliwości, za pośrednictwem którego uczniowie i nauczyciele mogli przesłać na papierowych liściach pozdrowienia i życzenia do wszystkich osób w szkole.

Ponadto w klasach 4 – 8 odbyły się plebiscyty na najbardziej życzliwego ucznia/uczennicę czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych, grzeczną. W poszczególnych klasach zostali nimi:

Klasa IV – Weronika Kuśnierz,

Klasa V - Antonina Wawrzonek,

Klasa VI – Sara Skoczylas,

Klasa VII – Jakub Karaś,

Klasa VIII – Bartłomiej Wąsacz

LAUREATOM PLEBISCYTU ŻYCZLIWOŚCI SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

Koordynatorami akcji byli:

Samorząd Uczniowski,

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego; p. Mariola Ruszel, p. Edyta Domin

21 listopada -Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Utworzono dnia 21.11.2022, 20:41

Klasa IV – Weronika Kuśnierz,

Klasa V - Antonina Wawrzonek,

Klasa VI – Sara Skoczylas,

Klasa VII – Jakub Karaś,

Klasa VIII – Bartłomiej Wąsacz

LAUREATOM PLEBISCYTU ŻYCZLIWOŚCI SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Koordynatorami akcji byli:

Samorząd Uczniowski,