ANDRZEJKI 2018 KLAS I-III

Utworzono dnia 29.11.2018

Zgodnie z tradycją w wigilię świętego  Andrzeja odbywają się huczne zabawy, podczas których chętni do poznania przyszłości wróżą sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza, a następnie,, odczytują” cień rzucany przez odlew. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Również nasi uczniowie klas I - III dnia 24.11.2018 przeżyli wspaniały dzień, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Zabawy dla najmłodszych uczniów zorganizowały Panie: M. Ruszel, A. Trzeciak oraz Pani N. Dziadosz- Wójcik. Nasze uczennice mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości oraz szczęście w życiu ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg.   Dużym uznaniem cieszył się konkurs ,,Moneta w studni’’, gdzie uczniowie mieli za zadanie wrzucić tyłem do miski z wodą grosika. Udany rzut był gwarantem spełnienia jednego marzenia.

Przez całe popołudnie mogliśmy korzystać z różnorodnych wróżb oraz bawić się do najlepszych hitów, które zawdzięczamy naszym didżejom z klasy VII. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunek. Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas ,,wieczoru wróżb i tańca”.

ANDRZEJKI 2018 KLAS I-III

Utworzono dnia 29.11.2018, 17:06