BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Utworzono dnia 05.02.2019

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Na tydzień, przed zimowymi wakacjami odbyły się w naszej szkole profilaktyczne zajęcia „Bezpieczne ferie zimowe”. Odwiedził nas policjant, dzielnicowy Gminy Chmielnik.

Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych. Mundurowy przestrzegał uczniów klas I-III i przedszkolaków przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Policjant informował, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów
i przypominał, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udziału w zabawach zimowych Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z funkcjonariuszem Policji swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Utworzono dnia 05.02.2019, 21:47

Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych. Mundurowy przestrzegał uczniów klas I-III i przedszkolaków przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Policjant informował, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów