"Być jak Ignacy"- VI edycja programu naukowego

Utworzono dnia 13.03.2022

Uczniowie klasy V przystąpili do realizacji VI edycji programu „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów, rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza, popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, upowszechnienie nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej.

„Trójkowe koło naukowe” za zadanie rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia bohatera programów – Ignacego. By rozwikłać tę tajemnicę, uczniowie będą musieli ukończyć zadania z ośmiu etapów tematycznych, każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu, m.in.  podróży badawczych, lotnictwa, mózgu, badania przeszłości czy kosmosu.

Liczymy na to, że uda się rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia bohatera i tym samym dołączymy do Ogólnopolskich Naukowych Szkół Ignacego.

"Być jak Ignacy"- VI edycja programu naukowego

Utworzono dnia 13.03.2022, 18:33