„Czarna książka kolorów” warsztaty dla uczniów klas I-III

Utworzono dnia 12.12.2022

W ramach współpracy naszej szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną uczniowie z klas I-III mieli okazję wziąć udział w warsztatach literacko-plastycznych  „Czarna książka kolorów”. Warsztaty odbyły się 7 i 9. 12.2022r.  Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Wąsacz  z Gminnej Biblioteki Publicznej .

"Czarna książka kolorów" to książka bardzo nietypowa i wyjątkowa. Jej autorka, Menena Cottin, wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć czy spróbować kolorów. Książka jest prawie cała czarna – na czarnych stronach mieszczą się czarne ilustracje, czarny braille, jedynie tekst odcina się od tła jasnymi literami. Spotkanie zorganizowane wokół „Czarnej książki kolorów” stało się  doskonałym sposobem na rozpoczęcie rozmowy z dziećmi o widzeniu i niewidzeniu, odmienności czy niepełnosprawności.

Na pamiątkę udziału w zajęciach każde dziecko otrzymało od pani Agnieszki kolorową zakładkę do książki oraz fragmenty alfabetu Braille'a. Uczniowie wręczyli Pani Agnieszce pamiątkowe podziękowanie z podpisami wszystkich uczniów biorących udział w spotkaniu.

„Czarna książka kolorów” warsztaty dla uczniów klas I-III

Utworzono dnia 12.12.2022, 13:14

Na pamiątkę udziału w zajęciach każde dziecko otrzymało od pani Agnieszki kolorową zakładkę do książki oraz fragmenty alfabetu Braille'a. Uczniowie wręczyli Pani Agnieszce pamiątkowe podziękowanie z podpisami wszystkich uczniów biorących udział w spotkaniu.