„CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki” ogólnopolski projekt edukacyjny

Utworzono dnia 25.02.2020

Uczniowie klasy drugiej naszej szkoły od października biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

Projekt ten to innowacja opierająca się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

Projekt składa się z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. - FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

II MODUŁ - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. - ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

III MODUŁ - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. - POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

W każdym z modułów zespół klasowy wybiera jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykona co najmniej cztery zadania.

Uczniowie klasy drugiej w styczniu zakończyli realizację Modułu I i otrzymali certyfikat potwierdzający.

Podczas realizacji tego modułu wykonali następujące zadania:

- Zadanie pierwsze: Lektura przeczytana to "Drzewo do samego nieba" pani Marii Terlikowskiej. W ramach działań uczniowie obejrzeli film promujący projekt, a następnie wykonali własne "Czytusie", które znalazły swoje miejsce na półeczkach obok gazetki. Następnie przez okres października i listopada uczniowie systematycznie uzupełniali strony lekturnika, a na koniec dokonali samooceny .

- Zadanie drugie. Uczniowie zaprojektowali i wykonali zakładki do książek, które nawiązywały do przeczytanej lektury tj. "Drzewo do samego nieba". Wykonane zakładki podarowali swoim bliskim.
- Zadanie trzecie. Kolejnym zadaniem, które zrealizowała klasa druga było wspólne przygotowanie w klasie KĄCIKA CZYTELNICZEGO i umieszczenie w nim plakatu projektu oraz wcześniej ulepionych z plasteliny "Czytusiów".

- Zadanie czwarte. Ostatnim zadaniem jakie zrealizowała klasa druga w module I było zorganizowanie na korytarzu wystawki na temat czytanej lektury, która miała na celu zachęcenie innych do przeczytania lektury.

W chwili obecnej klasa druga jest na końcowym etapie realizacji modułu drugiego, gdzie realizuje kolejne ciekawe i kratowane zadania.

„CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki” ogólnopolski projekt edukacyjny

Utworzono dnia 25.02.2020, 10:48