DRODZY RODZICE!

Utworzono dnia 26.09.2020

Mając na uwadze zrozumiały Państwa niepokój sytuacją związaną z wystąpieniem w szkołach na terenie gminy Chmielnik, w tym również w naszej szkole,  przypadków salmonelli wśród dzieci pragnę poinformować, iż w dniu 25 września w późnych godzinach popołudniowych jako dyrektorzy otrzymaliśmy informację o decyzji SANEPID Rzeszów, która czasowo  wstrzymuje  produkcję firmy cateringowej Piotr Kusz.

Na podstawie tej decyzji w firmie cateringowej mają zostać podjęte działania mające na celu bezpieczne przywrócenie produkcji. Jako dyrektor szkoły nie mam szczegółowych informacji jakie są przyczyny tej decyzji, najprawdopodobniej w poniedziałek zostaną nam te informacje przekazane i wówczas przekażę je również Państwu.

Na obecną chwilę do SANEPID-u w dniu 23 września przekazano imienną listę dzieci naszej szkoły, u których wystąpiły dolegliwości żołądkowe, i rodzice nas o tym poinformowali. Sanepid będzie się telefonicznie  rodzicami tych dzieci kontaktował w celu przeprowadzenia badań.  Takie badania już są prowadzone w innych szkołach, a o kolejności kontaktu z rodzicami decyduje SANEPID.

Do piątku rodzice naszej szkoły przekazali informację o dwóch przypadkach salmonelli u swoich dzieci. W minionym tygodniu nie odnotowywaliśmy  zwiększonej nieobecności dzieci, na  bieżąco wyjaśniamy przyczyny nieobecności w tym samym dniu z rodzicami. Na chwilę obecną sytuacja chorobowa związana z dolegliwościami żołądkowymi znacznie się wygasiła.  Prosimy o przekazywanie przyczyny tej nieobecności. do wychowawców przez e- dziennik w dniu rozpoczęcia nieobecności dziecka w szkole

W poniedziałek jednodaniowy posiłek dla oddziałów przedszkolnych dostarczy firma Albigowskie Sady, natomiast śniadanie dzieciom muszą zapewnić rodzice.

W klasach I-VIII w poniedziałek nie będzie żywienia, dzieci muszą mieć własne drugie śniadanie.

O dalszych decyzjach poinformuję Państwa jak tylko pojawią się wyjaśnienia ze strony SANEPIDU.

Proszę o śledzenie strony internetowej szkoły w celu uzyskiwania bieżących informacji dotyczących tej sprawy.

Jako dyrektor szkoły jestem, tak samo jak Państwo, zaniepokojona tą sytuacją, i podejmuje wszelkie niezbędne działania pozwalające na jej  wyjaśnienie.

Dyrektor szkoły Bożena Gwizdała