Utworzono dnia 08.02.2024

Dzień Bezpiecznego Internetu świętowany jest na całym świecie od roku 2004. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

Z tej okazji zachęcamy uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w konkursie- szczegóły w załączniku a także do sprawdzenia swojej wiedzy o świecie wirtualnym za pomocą gry Cyberguard. Przejście gry trwa około 40 minut.

Zapraszamy także rodziców i uczniów do obejrzenia filmu dotyczącego korzystania z internetu.

ZAŁĄCZNIKI:

• konkurs DBI 2024