Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Utworzono dnia 20.03.2024

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole podjęte zostały następujące działania :

1. Na głównym korytarzu szkolnym wyświetlony został film dotyczący bezpieczeństwa w sieci.

2. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach online realizowanych przez  Safer Internet:

• - „Cyberprzemoc. Co mogę zrobić?”
  • - „Z internetem świat jest bliski”
  • - „Sieciaki- poznaj bezpieczny internet!”
  • - „Jak odróżnić fake od newsa?”
  • - „Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad”

3. Zorganizowany został konkurs dla klas IV- VIII ph. „Bezpieczna strona”.

4. Klasa 4 wykonała lapbooka dotyczącego bezpiecznego internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypadł na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2024.

Pamiętajmy, że:

- cyfrowe bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą,

- internet jest bardzo pożyteczny, ale może być niebezpieczny,

- każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta,

- każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym,

- każdy internauta ma obowiązek tworzyć kulturę szacunku w Sieci (tzw. Netykietę).

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Utworzono dnia 20.03.2024, 17:17