DZIEŃ DZIECKA W KLASIE TRZECIEJ

Utworzono dnia 09.06.2021

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością w klasie trzeciej upłynął w wyjątkowej atmosferze. W tym roku ze względów bezpieczeństwa Dzień Dziecka obchodzony był w gronach klasowych, zrezygnowano z takich form świętowania  jak ogólnoszkolne akademie, wydarzenia sportowe, kulturalne czy rozrywkowe.

Na początek uczniowie klasy trzeciej poprzez prezentacje multimedialną zapoznali się z krótką historią powstania i  ustanowienia tego święta. Przypomnijmy, że Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony od 1955 w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 w dniu 1 czerwca. Po raz pierwszy zorganizowano go w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem Sztokholmskim. Od 1952 stało się świętem stałym.

Kolejnym punktem świętowania Dnia Dziecka przez klasę trzecią był wspólny seans filmowy i obejrzenie wspaniałego i wzruszającego filmu pt. „Cudowny chłopak”, nie zabrakło podczas niego oczywiście popcornu, napojów i słodkości.

Piękna, słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory sprawiły, że czas spędzony w gronie klasowym upłynął bardzo miło i przyjemnie w dalszej części dnia na świeżym powietrzu.  Trzeciaki urządziły na podwórku szkolnym klasowy piknik, gdzie rozłożyli kocyki, namioty, a nawet hamak. Rada rodziców zapewniła słodkości w postaci waty cukrowej oraz pysznych lodów. Nie zabrakło wesołej muzyki, wspólnych zabaw ruchowych i gier. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył nam wielu emocji.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.

DZIEŃ DZIECKA W KLASIE TRZECIEJ

Utworzono dnia 09.06.2021, 10:50

Piękna, słoneczna pogoda oraz bardzo dobre humory sprawiły, że czas spędzony w gronie klasowym upłynął bardzo miło i przyjemnie w dalszej części dnia na świeżym powietrzu.  Trzeciaki urządziły na podwórku szkolnym klasowy piknik, gdzie rozłożyli kocyki, namioty, a nawet hamak. Rada rodziców zapewniła słodkości w postaci waty cukrowej oraz pysznych lodów. Nie zabrakło wesołej muzyki, wspólnych zabaw ruchowych i gier. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył nam wielu emocji.