Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia klasy I

Utworzono dnia 15.10.2019

W dniu 14 października w naszej szkole odbyły się uroczystości  związane z obchodem Dnia Edukacji Narodowej oraz  Ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło 19-ro dzieci.

Uroczyste pasowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły występy wspaniałym programem artystycznym, który zachwycił wszystkich.

Do tego niezwykle wyjątkowego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się przez ostatnie tygodnie. Nauka wierszyków, piosenek, była dla nich wyzwaniem, które z chęcią podejmowali. Każdy pierwszak chciał wypaść jak najlepiej.

Po części artystycznej wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Chwile później  nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie  oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Pani Dyrektor szkoły Bożena Gwizadała

Każdy uczeń podchodząc do Pani Dyrektor był pasowany na ucznia, oraz otrzymywał od Pani wychowawczyni Małgorzaty Gryndys Akt pasowania na Ucznia. Chwilę później w sali gimnastycznej słychać było już tylko gromkie brawa wzruszonych rodziców  i całej społeczności szkolnej.

Ślubowanie pierwszoklasistów było wyjątkowa nie tylko dla nich, ale również dla ich rodziców, którzy licznie przybyli do szkoły. Uroczystość zakończyły serdeczne życzenia  i prezenty od rodziców i uczniów klasy drugiej. Po głównej części zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia,  a następnie dzieci udały się do swojej sali na poczęstunek.

Mały Samorząd Uczniowski w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej  przedstawił następnie bogaty program wokalno – recytatorski.

Ubrani na galowo uczniowie zachwycili nauczycieli i zebranych gości pięknie wyrecytowanymi wierszami i wokalnymi popisami. Uczniowie klas młodszych w swoim programie wyrazili  nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie.

Aby uczcić to święto uczniowie składali życzenia i wręczali symboliczne jabłka obecnym na sali nauczycielom.

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na ucznia klasy I

Utworzono dnia 15.10.2019, 19:57