Dzień Patrona Szkoły w klasach I –III

Utworzono dnia 15.10.2019

W dniu 10 października 2019 roku obchodziliśmy 10- tą rocznicę nadania naszej szkole imienia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

Uczniowie klas starszych, w tym dniu  uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy, natomiast młodsi uczniowie klas I – III świętowali wspólnie ten dzień na miejscu.

Pierwszym punktem obchodów Dnia Patrona Szkoły, było wspólne spotkanie na holu głównym szkoły w ramach, którego uczestniczyliśmy w  wspólnej modlitwie oraz krótkiej akademii, podczas której została przybliżona niezwykła postać Świętego Maksymiliana Marii Kolbego.

Następnie uczniowie udali się do swoich klas,  gdzie rozpoczęła się projekcja filmu pt.” Moja katolicka rodzina. Święty Maksymilian Maria Kolbe -ewangelizacja i męczeństwo”.   Jest to opowieść o życiu, posłudze i męczeństwie św. Maksymiliana. W czasie lekcji uczniowie zapoznali się z różnymi aspektami i ciekawostkami z życia Świętego Maksymilana.

Następnie każda klasa wykonała prace plastyczne przedstawiające postać Naszego Patrona. Kolejnym ważny punktem było zapoznanie się uczniów z prasą katolicką  „Rycerz Niepokalanej” i „Mały rycerzyk”. Polskimi miesięcznikami katolickimi założonymi przez o. Maksymiliana Marię Kolbego, który był ich pierwszym redaktorem, a celem tych miesięczników było pogłębianie i umacnianie wiary.

Bardzo ważnym punktem tego dnia było zapoznanie uczniów z treścią hymnu szkoły pt. „Kochał wszystkich”, po czym ponownie wszyscy zarówno uczniowie jak    i nauczyciele zebrali się na holu głównym szkoły i uroczyście odśpiewali hymn szkoły.

Uroczystości Dnia Patrona Szkoły zakończyły się prezentacją prac plastycznych pt. „Święty Maksymilian Maria Kolbe”.

Anna Trzeciak

Dzień Patrona Szkoły w klasach I –III