DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI O AUTYŹMIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Utworzono dnia 09.04.2019

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Tego dnia w naszej świetlicy szkolnej, wszyscy ubraliśmy się oraz udekorowaliśmy salę na niebiesko pokazując wsparcie dla osób z autyzmem.  Jednocześnie przyłączając się do akcji ,, POLSKA NA NIEBIESKO’’. W ramach zajęć i pogłębiania wiedzy na dany temat  zaprosiliśmy specjalnego gościa, Panią Wiolettę Frańczak. Przedstawiła dzieciom czym jest autyzm, zorganizowała quizy, zagadki szerzące świadomość każdego z nas.

Niestety jak pokazuję Ogólnopolskie Badanie Świadomości autyzmu, przeprowadzone przez fundację JiM, niewielu dorosłych potrafi wyjaśnić czym dokładnie jest autyzm, co dopiero dzieci.

NIE BĄDŹMY ZIELONI W TEMACIE AUTYZMU, BĄDŹMY NIEBIESCY!

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI O AUTYŹMIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Utworzono dnia 09.04.2019, 11:01

Światowy Dzień Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu. Tego dnia w naszej świetlicy szkolnej, wszyscy ubraliśmy się oraz udekorowaliśmy salę na niebiesko pokazując wsparcie dla osób z autyzmem.  Jednocześnie przyłączając się do akcji ,, POLSKA NA NIEBIESKO’’. W ramach zajęć i pogłębiania wiedzy na dany temat  zaprosiliśmy specjalnego gościa, Panią Wiolettę Frańczak. Przedstawiła dzieciom czym jest autyzm, zorganizowała quizy, zagadki szerzące świadomość każdego z nas.

NIE BĄDŹMY ZIELONI W TEMACIE AUTYZMU, BĄDŹMY NIEBIESCY!