Dzień Ziemi 2018 Klasy I - III

Utworzono dnia 27.04.2018

Tegoroczny Dzień Ziemi był nakierowany na walkę z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami po obejrzeniu prezentacji multimedialnych, wykonali plakat „ Dla Ziemi” i przygotowali wystawę na korytarzu szkolnym.  Klasa II dała drugie życie plastikowym odpadom wykonując zabawki według własnego pomysłu. Kolejnym działaniem w tym dniu było wspólne porządkowanie terenu wokół szkoły. Niebywałą atrakcją okazała się jednak żywa lekcja przyrody. Uczestnicy spotkania mieli okazję dotknąć, pogłaskać węża, a nawet owinąć go wokół szyi.  Wśród prezentowanych okazów znalazły się m. in.: boa dusiciel, pyton siatkowy, wąż zbożowy, lancetogłów meksykański oraz wąż chiński. Dowiedzieli się wielu ciekawych faktów z życia węży: gdzie żyją, czym się odżywiają, jak polują, w jaki sposób odbierają informacje z otoczenia  oraz dlaczego zrzucają naskórek. Najciekawszym odkryciem było, że skóra węży jest sucha i ciepła, gdyż jest ona pokryta łuskami, które odbijając światło sprawiają wrażenie mokrej. Ciekawostką było również, że przyjmują one temperaturę otoczenia.

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dostarczył wielu wrażeń.

Dzień Ziemi 2018 Klasy I - III

Utworzono dnia 27.04.2018, 08:49

Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem i dostarczył wielu wrażeń.

Wrzesień 2018