I Ogólnopolski konkurs na symulację mediacji: „Mediacja ma moc”

Utworzono dnia 15.05.2019

Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Sąd Okręgowy
w Rzeszowie we współpracy z Podkarpackim Centrum Mediacji i Centrum Arbitrażu i Mediacji w Rzeszowie zapraszają uczniów do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim konkursie na symulację mediacji: „Mediacja ma moc”

Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, promocja idei mediacji i  polubownych sposobów rozwiązywania konfliktów wśród dzieci i młodzieży, przełamywania barier w kontaktach z rówieśnikami.

Tematyka konkursu:

Uczestnicy prowadzą symulację mediacji wybierając jeden z poniższych obszarów:

1. Kłótnie, nieporozumienia między rówieśnikami.
  2. Agresja słowna, wyśmiewanie, przezywanie rówieśników.
  3. Rywalizacja o przywództwo w grupie rówieśniczej.
  4. Hejt, cyberprzemoc, filmowanie i rozpowszechnianie obraźliwych treści.

Grupa (min. 4 osobowa) przeprowadza symulację mediacji rówieśniczej zgodnie z procedurą wskazaną dla mediacji rówieśniczej i nagrywa przy użyciu dowolnego urządzenia multimedialnego.

Nasza szkoła przystępuje do tego konkursu.