III audycja muzyczna

Utworzono dnia 11.04.2022

8 kwietnia przedszkolaki i uczniowie klas I –III wzięły udział w trzeciej audycji muzycznej Szkoły Yamaha. Audycję poprowadził p. Mateusz Płonka, który wprowadził dzieci w „świat trąbek”.

Podczas spotkania dzieci poznały: trąbkę wentylową, trąbkę skrzydłową, trąbkę piccolo, kornet, róg myśliwski i waltornię. Dowiedziały się także, do czego używa się tłumików (silent, jazzowy, klasyczny). Mogliśmy także wysłuchać pięknych melodii w wykonaniu naszych gości, tj. „What a wonderful Word” Louisa Armstronga, melodie ludowe, hejnał mariacki oraz melodię ze Smerfów.

Podczas całego spotkania dzieci świetnie się bawiły. Czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie.

III audycja muzyczna

Utworzono dnia 11.04.2022, 20:09