Kampania edukacyjna PAH – Akcja Edukacja

Utworzono dnia 23.05.2018

Nasza szkoła już tradycyjnie włączyła się do działań inicjowanych przez  Polską Akcję Humanitarną. W tym roku wzięliśmy udział w  kampanii edukacyjnej „Akcja Edukacja”.  Dzięki uczestnictwu w tej akcji uczniowie mogli bliżej poznać sytuację dzieci z Syrii – kraju głęboko dotkniętego  kryzysem humanitarnym, i zaangażować  się w niesienie im pomocy.  Celem akcji było udzielenie pomocy dzieciom uchodźców  syryjskich w Turcji w kontynuowaniu ich edukacji poprzez zebranie funduszy na  zapewnienie transportu  do szkół. W ramach kampanii „Akcja Edukacja ” realizowane były w naszej szkole w okresie marzec - kwiecień różnorodne działania. Uczniowie na zajęciach wychowawczych zdobywali wiedzę na temat pomocy humanitarnej,  oraz sytuacji ludzi w ogarniętej od kilku lat wojną Syrii. W celu pozyskania funduszy zorganizowano konkurs plastyczny na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Wielu uczniów oraz dzieci z przedszkola zaangażowało się wykonanie tych ozdób, a zysk z ich sprzedaży oraz wolnych datków został przeznaczony na dofinansowanie transportu do szkoły dla dzieci syryjskich uchodźców.  Zorganizowano również konkurs plastyczny” Autobus szkolny dla Syrii”, który pozwolił uczniom bardziej wczuć się w sytuację dzieci pozbawionych możliwości kontynuowania nauki.