Międzynarodowy Dzień pizzy w świetlicy

Utworzono dnia 15.02.2019

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. W świetlicy ten dzień obchodziliśmy 7 lutego. Tego dnia sala naszej świetlicy zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele smaczniejsza i zdrowsza.

Międzynarodowy Dzień pizzy w świetlicy

Utworzono dnia 15.02.2019, 18:07