Międzynarodowy Tydzień Matematyki – dołącz do nas i baw się z nami!

Utworzono dnia 15.03.2021

Tydzień Matematyki zaczynamy od przedstawienia Liczby Pi – Dzień Liczby Pi obchodziliśmy 14 marca dlatego naszą zabawę zaczynamy właśnie od kilku ciekawostek z nią związanych.

Zachęcamy także do udziału w KONKURSIE NA PI-PLAKAT 2021! Regulamin znajdziecie w załączniku.

A więc… Wydaje się, że liczba - służąca przecież tylko do określenia pewnej ilości - sama w sobie nie może być szczególnie interesująca. A jednak są takie liczby, które wzbudzają zainteresowanie już od tysięcy lat - matematyków, naukowców, a nawet popkultury!

Poniżej specjalnie przygotowana prezentacja z najważniejszymi i najciekawszymi informacja związanymi właśnie z tą liczbą. Na końcu króciótki quiz - powodzenia.

Kliknij i podążaj za liczbami …

ZAŁĄCZNIKI: