Organizacja roku szkolnego 2020/2021

Utworzono dnia 28.08.2020

Szkoła pracuje zgodnie z wytycznymi MZ, GIS i MEN, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły

1. Rozpoczęcie roku szkolnego – 1.09.2020r.
- godz. 8.00 - Msza Św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku
- około godz. 9.15 – spotkanie uczniów  z wychowawcami klas w salach lekcyjnych
• uczniowie będą mogli wejść na teren szkoły od godz. 9.00, rodzice uczniów proszeni są o pozostanie na zewnątrz budynku
• wejście możliwe będzie drzwiami: wejście A (wejście główne), wejście B (wejście dolne bezpośrednio do szatni uczniowskiej), wejście C (wejście dolne od strony przedszkola)
• na uczniów wszystkich klas 1 - 3 przy wejściu do szkoły oczekiwać będą wychowawcy, którzy wskażą dzieciom drogę do sal lekcyjnych ( Kl. I - spotkanie wraz z rodzicami na sali gimnastycznej)

• dodatkowo przy każdym wejściu dyżur pełnić będą wyznaczeni pracownicy szkoły, którzy pokierują uczniów pozostałych klas pod właściwą salę lekcyjną
• przy wejściu do szkoły uczniowie zobowiązani są do dezynfekcji rąk, zaleca się przebywanie na przerwie w maseczce  ochronnej oraz zachowanie odstępu społecznego 1,5m.

Wykaz sal lekcyjnych, w których 1.09 odbywać będą się spotkania

s. nr 2

Oznaczenia wejść:
A – wejście główne szkoły
B – wejście od szatni uczniowskiej
C – wejście od szatni przedszkolnej

2. Najważniejsze zmiany w funkcjonowaniu szkoły wynikające z panującej epidemii:
• do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji
• zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godz. 7.45 (dla uczniów klas 4-8) i o godz. 8.00  (dla uczniów klas 1-3)
• uczniom klas 1-3 przerwy międzylekcyjne, w tym również przerwę obiadową organizuje nauczyciel (nie pokrywają się one z przerwami dla uczniów klas 4-8)
• uczniowie klas 1-3 kończą zajęcia lekcyjne o godz. 11.25  (jeśli w danym dniu mieli 4 lekcje) lub 12.15  (jeśli mieli 5 lekcji)
• uczniowie klas 1-8 zapisani na posiłki w szkole wyznaczone będą mieć stałe przerwy międzylekcyjne na spożywanie obiadu
• wejście na teren szkoły przed rozpoczęciem zajęć odbywać będzie się drzwiami głównymi - wejście A (w godz. 7.45 – 7.55 - dla uczniów kl. I-III), drzwiami prowadzącymi bezpośrednio do szatni  - wejście B (w godz. 7.30 – 7.40 - dla uczniów kl. IV-VIII), wejściem do szatni przedszkolnej - wejście C (w godz. 6.30 - 8.00 - dla dzieci z oddziałów OPIII i OA); wyjście ze szkoły po zakończeniu zajęć odbywa się tą sama drogą.
• dzieci zapisane do świetlicy szkolnej przyprowadzane  i odbierane będą przez rodziców (upoważnione osoby)- wejściem A o stałych porach: wejście o godz. 6.45 - 7.00 ; wyjścia: 13.30, 14.30, 15.30. Dzieci po zakończeniu zajęć świetlicowych nie przechodzą do oddziałów przedszkolnych!
• znacząco ograniczona jest możliwość wejścia na teren szkoły rodziców uczniów, nie mogą oni przekraczać obowiązujących strefy przebywania - szatni przedszkolnej od wejścia C oraz korytarza na parterze od wejścia A (dotyczy osób załatwiających sprawy w sekretariatach szkolnych; mogą uczynić to tylko w czasie trwania zajęć lekcyjnych). Obowiązuje bezwzględny zakaz wejść rodzicom do szatni uczniowskiej - wejściem B
• kontakt rodziców uczniów z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły powinien odbywać się z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość, m.in. za pomocą dziennika elektronicznego, zeszytu korespondencji telefonicznie

Osoby z zewnątrz załatwiające sprawy w sekretariacie szkoły proszone są o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk, dystans społeczny oraz wpisanie się do szkolnej księgi monitorowania wejść.

3. Wszystkie zmiany w funkcjonowaniu szkoły wynikające z panującej epidemii zawarte zostały w „Procedurze bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku w okresie epidemii COVID-19.

4. 31 sierpnia na stronie szkoły zostaną umieszczone:

Karta zapisu ucznia na świetlicę szkolną oraz Karta zgłoszenia ucznia na posiłki (posiłek szkolny, jednodaniowy 4,60 zł)

Zainteresowanych Rodziców prosimy o wydrukowanie, uzupełnienie i przekazanie przez ucznia wychowawcy w dniu 1 września podczas spotkania organizacyjnego.

W miesiącu wrześniu uczniowie nie noszą obuwia zmiennego w szkole.