PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Utworzono dnia 15.03.2018

W środę najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była pani dyrektor Bożena Gwizdała oraz pani wicedyrektor Edyta Domin i wychowawczyni klasy pierwszej pani Alicja Ziaja. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację o strajku książek…, które już dość mają rywalizacji z komputerami. Z książek do świata czytelników powychodziły postacie: Czerwony Kapturek, Drwal, Śpiąca Królewna i Smutna Królewna, Król, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czarodziej i inni. Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy VII, którzy jako najstarsi uczniowie naszej szkoły wprowadzili tych najmłodszych w świat czytelników. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki.  Po przedstawieniu nastąpiło pasowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom o tym, jaki powinien być wzorowy czytelnik i zakładkę do książki. Mam nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

A oto kilka zdjęć:

PASOWANIE NA CZYTELNIKA