Utworzono dnia 21.03.2019

Wystarczy poświęcić 20 minut codziennie na wspólne czytanie, aby rozbudzić w dziecku zapał do czytania. Głośne czytanie rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, daje wiarę, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnię i pamięć. Dziecko nie ma później problemów z ortografią, czy stylistycznym budowaniem zdań.  Czytanie jest drogą do lepszego wykształcenia, a co za tym idzie także lepszego życia. Poświęcenie dziecku czasu na głośne czytanie, ale również słuchanie tego, co dziecko nam czyta, zapobiega uzależnieniu od telewizji czy komputera. W naszej szkole czytamy dzieciom bardzo często. A to w bibliotece, a to na lekcji, a to w czasie przerwy, aby umilić czas.

Ważną uroczystością w naszej szkole jest więc także „Pasowanie na czytelnika”. 18 marca uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Ale oczywiście książki pożyczano uczniom już wcześniej, bowiem wiemy, jak ważne jest czytanie w rozwoju dziecka.

Uczniowie klasy pierwszej oglądnęli najpierw przedstawienie, do którego przygotowali się uczniowie klasy czwartej pod opieką wychowawczyni i jednocześnie nauczyciela bibliotekarza – p. Ewy Żukowskiej-Śliwy, która miała wsparcie w wychowawczyni klasy I, pani wicedyrektor Małgorzaty Jaworskiej oraz p. Anny Trzeciak. Naszym szczególnym gościem była także Pani Dyrektor Bożena Gwizdała.

Pierwszoklasiści ślubowali:

My uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy
że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY!

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz… zakładkę do książki, o której nie można przecież zapominać, kiedy się już skończy czytać.

Utworzono dnia 21.03.2019, 19:55

Pierwszoklasiści ślubowali:

My uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy
że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.

I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY!