PODZIĘKOWANIA I ŻYCZENIA OD PANI DYREKTOR!

Utworzono dnia 19.06.2019

Za nami kolejny rok szkolnej edukacji. Niewątpliwie rok pod wieloma względami pionierski ale też bardzo burzliwy. Zarówno My pedagodzy, jak i Wy drodzy uczniowie, a także Wasi rodzice, stanęliśmy przed nowymi wyzwaniami związanymi z wdrażaniem reformy edukacji. Dla nas wszystkich był to bardzo trudny egzamin i mam nadzieję że udało nam się go zdać pozytywnie a cenzurka dla nas dorosłych będą wasze świadectwa.

Rok pionierski, bo po raz pierwszy od wielu lat absolwentami szkoły zostali ósmoklasiści, po raz pierwszy ich sukcesy edukacyjne przełożą się na wyniki egzaminu ósmoklasisty, ale przede wszystkim na ich dalszą ścieżkę edukacyjną, tak ważną dla ich przyszłości  życiowej.

Rok  burzliwy, ponieważ wymagał ogromnego wzajemnego zrozumienia i współpracy wszystkich grup szkolnych tj. rodziców, uczniów i nauczycieli, podejmowania trudnych decyzji, dyskusji o wielu szkolnych sprawach, poszukiwania konsensusu w konfliktach tak aby Was drodzy uczniowie przeprowadzić przez ten czas nauki jak najpłynniej i najefektywniej.

KOCHANI UCZNIOWIE!

Gratuluję Wam osiągnięć i wyników w nauce na miarę swoich możliwości. Jestem z Was wszystkich bardzo dumna! dziękuję  szczególnie tym, którzy wytrwale i konsekwentnie zgłębiali tajniki wiedzy, poszerzali swoje umiejętności. Gratuluję wszystkich sukcesów i tych małych i tych dużych bo ich miara dla każdego z Was jest inna. Każde świadectwo otrzymane przez Was jest owocem Waszej całorocznej pracy. Szczególne gratulacje składam tym uczniom, którzy ukończyli szkołę lub otrzymali promocję z wyróżnieniem. Gratuluję tytułu Prymus Inter Pares, który w tym roku został przyznany po raz pierwszy jako szczególne wyróżnienie dla najlepszego absolwenta naszej szkoły. Gratuluję stypendiów, nagród, wyróżnień i  podziękowań. Jak pisał poeta Emil Oesch „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach” i Ci uczniowie o tym doskonale wiedzą.

DRODZY NAUCZYCIELE!

”Choć tysiąc świec zapalisz od lampy, nie traci ona blasku, lecz świeci jak przedtem. Tak samo uczony nie traci nic ze swej nauki, gdy jej drugim udziela – owszem zyskuje, bo objaśniając innym prawdę sam ją lepiej poznaje.” (Holl)

W tym miejscu pragnę podziękować Wam drodzy nauczyciele, koleżanki i koledzy. To dzięki Waszej ciężkiej pracy, zrozumieniu i stworzonej przez was wspaniałej atmosferze   udało nam się przebrnąć przez bardzo trudny rok szkolny i dzisiaj cieszyć się sukcesami naszych uczniów. Zawsze z dużym zaangażowaniem i wytrwałością podejmowaliście nowe wyzwania, zmieniając model edukacji tak, aby odpowiadał na współczesne zapotrzebowanie. Szczególne słowa podziękowania kieruję do pani wicedyrektor pani Małgorzaty Jaworskiej za sumienną i rzetelną pracę i nieocenioną pomoc w zarządzaniu szkołą.

SZANOWNI RODZICE!

W sposób szczególny pragnę podziękować tym rodzicom, którzy wspierali nas w trudnym dziele wychowania i nauczania, wykazali zrozumienie na sygnały płynące ze szkoły i potrafili odnaleźć płaszczyznę porozumienia i wzajemnego zrozumienia.

Słowa jak najserdeczniejszych podziękowań kieruję do rodziców, którzy aktywnie angażowali się w życie Szkoły.  Dziękuję za wielki dar serca, zaangażowanie, poświęcony czas i wkład pracy w tworzenie przestrzeni Szkoły odpowiadającej potrzebom dzieci m. in. w postaci pięknej świetlicy szkolnej. Waszą postawę pięknie opisuje cytat „Dobrą rzeczą jest dawać gdy nas proszą, ale lepszą czynić tak, kiedy niczego od nas nie żądają”

Dzięki ofiarności ludzi, czyniących wiele dobrego, skromnych, pomagających bez wielkich  słów i rozgłosu, pięknieje nie tylko otoczenie Szkoły, ale także nasze życie.

DZIĘKUJĘ RÓWNIEŻ PRACOWNIKOM ADMINISTRACJI I OBSŁUGI!

Mam tu na myśli naszą nieocenioną panią sekretarkę, panią intendentkę, oraz pozostałych pracowników obsługi – ich pracę doceniają wszyscy- dzieci, rodzice nauczyciele, ale przede wszystkim najbardziej …dyrektor szkoły! To dzięki Waszej pracy możemy tak sprawnie funkcjonować, w szkole jest czysto, miło i przyjemnie. Dziękuję paniom kucharkom za pyszne i zdrowe obiady w naszej stołówce.

„Błogie wakacje, błogie nic-nie-robienie.

Długo wyczekiwane dla ciała i ducha wytchnienie.”

Całej społeczności szkolnej życzę na czas wakacji samych słonecznych dni, pysznych lodów, czystej wody w basenie, mało bolących strupów na kolanach, przynajmniej jednej przeczytanej książki, nieswędzących ugryzień komarów, długo trwających szczęśliwych chwil – jednym słowem  UDANYCH WAKACJI!!! „ ŁADUJCIE AKUMULATORY” I WRACAJCIE 2 WRZEŚNIA!

mgr Bożena Gwizdała