Projekt "Niezwykła matematyka"

Utworzono dnia 28.10.2022

W ramach ogólnopolskiego projektu „Niezwykła matematyka” uczniowie klasy VI wykonali dwa działania. Pierwsze dotyczyło dawnych jednostek długości „Łokieć, piędź, stopa”, w której mierzyliśmy np. wymiary szkolnych korytarzy używając stopy czy wymiary zeszytów i podręczników przy pomocy cali i dłoni. Poznaliśmy jeszcze takie jednostki jak: ćwierć, piędź, łokieć, sążeń czy jard.

W drugim działaniu pt. „Surviwalowe wyzwania” mierzyliśmy wysokość drzew znajdujących się wokół budynku szkolnego.

Przed klasą VI kolejne wyzwania ;-)

Projekt "Niezwykła matematyka"

Utworzono dnia 28.10.2022, 20:58

Przed klasą VI kolejne wyzwania ;-)