Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Utworzono dnia 09.05.2019

Ósmoklasisto !!!! Przypominamy!!!

1. Rejestracja kandydatów na rok szkolny 2019/2020 odbywać się będzie poprzez elektroniczny system rekrutacji.

Kandydat po wpisaniu adresu: https://portal.resman.pl znajdzie się na stronie, dzięki której będzie mógł rozpocząć proces rekrutacji, wybiera Kanał Kandydata, a następnie Aplikację Nabór do Szkół Ponadgimnazjalnych i wybiera odpowiednią dla siebie ścieżkę rekrutacyjną(po SZKOLE PODSTAWOWEJ –kolor NIEBIESKI–oznaczenie oddziału literką spo GIMNAZJUM–kolor ZIELONY -oznaczenie oddziału literką g)

2. Przy pomocy informatora elektronicznego należy stworzyć swoją listę preferencji, wypełnić formularz, wydrukować i podpisać własnoręcznie piórem lub długopisem.

3.Wydrukowane i podpisane przez rodziców (prawnych opiekunów) formularze należy dostarczyć tylko do szkoły pierwszego wyboru!!!!!

Wymagane dokumenty:

- wniosek o przyjęcie do szkoły (wygenerowany w internetowym systemie rekrutacji):

13.05 -19.06.2019r. do klas ogólnodostępnych

Harmonogram rekrutacji

1.Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły

- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty

21 –25.06.2019 r. do godz. 15.00

2. Potwierdzenie woli podjęcia nauki przez kandydatów umieszczonych na listach osób przyjętych do szkoły poprzez złożenie od 5 lipca  do 10 lipca 2019r. do godz. 15:00 następujących dokumentów:

1. oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej ,
  2. oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego otrzymanego z OKE,
  3. oryginału karty zdrowia (dotyczy kandydatów spoza Rzeszowa),
  4. dwóch aktualnych fotografii ( podpisanych na odwrocie : imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania wraz z kodem).

3. Ogłoszenie przez dyrektora listy przyjętych do szkoły
12 lipca 2019 r. do godz 10.00

UWAGA !!!

ZGODNIE UCHWAŁĄ NR IX/193/2019 RADY MIASTA RZESZOWA Z DNIA 26 MARCA 2019 WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY MOŻNA SKŁADAĆ DO NIE WIĘCEJ NIŻ 5 SZKÓŁ!!!!

ZAŁĄCZNIKI: