„SŁOWA SĄ SKRZYDŁAMI UMYSŁU ”

Utworzono dnia 05.03.2020

Uczniowie  „ TRÓJKI”   piszą listy do siebie i biorą udział w Akcji „Magia Korespondencji

W dobie nowoczesnej komunikacji tradycyjne listy pisane piórem na zdobionej papeterii i wysyłanie przepięknych kart pocztowych stało się już niemodne. Teraz prym wiodą e-maile
 i sms-y. Aby piękna sztuka pisania listów, zwana przez wtajemniczonych epistolografią, nie poszła w zapomnienie w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chmielniku.

Koordynowana przez Panią Natalię Dziadosz-Wójcik – pedagoga szkolnego,  akcja była adresowana do wszystkich zainteresowanych uczniów z Naszej Szkoły.

Celem akcji było napisanie przez uczniów listów do wylosowanych przez siebie kolegów/ koleżanek z innej klasy. Akcja trwała cały miesiąc luty. Zachęcałyśmy uczniów, aby każdy napisał parę słów do wylosowanej osoby. Ale ważne też było własnoręcznie przyozdobienie koperty.   Wszystkie listy zawierały adres nadawcy i zostały napisane ręcznie, wiele z nich na pięknym papierze listowym. Treść listów była bardzo różnorodna. Uczniowie pisali głównie o tym, o czym chcieliby powiedzieć swojemu rówieśnikowi.

Każdy list został dostarczony przez naszego szkolnego LISTONOSZA ;-)

„SŁOWA SĄ SKRZYDŁAMI UMYSŁU ”

Utworzono dnia 05.03.2020, 10:58

Uczniowie  „ TRÓJKI”   piszą listy do siebie i biorą udział w Akcji „Magia Korespondencji

i sms-y. Aby piękna sztuka pisania listów, zwana przez wtajemniczonych epistolografią, nie poszła w zapomnienie w Szkole Podstawowej Nr 3 w Chmielniku.

Każdy list został dostarczony przez naszego szkolnego LISTONOSZA ;-)