SOS Ukraina Akcja dla szkół

Utworzono dnia 27.03.2022

W marcu nasza szkoła zaangażowała się  w akcję zorganizowaną przez Polską Akcję Humanitarną SOS Ukraina. Celem akcji było pozyskanie funduszy na różne formy wsparcia dla osób poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie. Nasze działania polegały na zorganizowaniu aukcji przedmiotów przyniesionych przez uczniów naszej szkoły ( ozdób do domu, gier, zabawek, artykułów papierniczych). Akcja została przygotowana i przeprowadzona przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu przy współpracy z Samorządem Szkolnym. W przeprowadzenie aukcji szczególnie zaangażowali się chłopcy z klasy 8a oraz pani Aneta Skoczylas.  Ogłoszenie akcji spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony całej społeczności szkolnej.  Ilość przyniesionych przedmiotów przekroczyła możliwości sprzedania ich w ciągu głównej licytacji przeprowadzonej 7 marca, dlatego też wszyscy chętni mogli nabywać pozostałe rzeczy w ciągu następnych dni.  Całkowity zysk z  przeprowadzonej licytacji i sprzedaży przyniesionych rzeczy wyniósł 1878 zł.  Cały zysk został przekazany już PAH na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie, hojność i dobre serce!

Akcję koordynowali opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego.

SOS Ukraina Akcja dla szkół

Utworzono dnia 27.03.2022, 22:00

W marcu nasza szkoła zaangażowała się  w akcję zorganizowaną przez Polską Akcję Humanitarną SOS Ukraina. Celem akcji było pozyskanie funduszy na różne formy wsparcia dla osób poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie. Nasze działania polegały na zorganizowaniu aukcji przedmiotów przyniesionych przez uczniów naszej szkoły ( ozdób do domu, gier, zabawek, artykułów papierniczych). Akcja została przygotowana i przeprowadzona przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu przy współpracy z Samorządem Szkolnym. W przeprowadzenie aukcji szczególnie zaangażowali się chłopcy z klasy 8a oraz pani Aneta Skoczylas.  Ogłoszenie akcji spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony całej społeczności szkolnej.  Ilość przyniesionych przedmiotów przekroczyła możliwości sprzedania ich w ciągu głównej licytacji przeprowadzonej 7 marca, dlatego też wszyscy chętni mogli nabywać pozostałe rzeczy w ciągu następnych dni.  Całkowity zysk z  przeprowadzonej licytacji i sprzedaży przyniesionych rzeczy wyniósł 1878 zł.  Cały zysk został przekazany już PAH na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie, hojność i dobre serce!