Spektakl "Zostań ze mną"

Utworzono dnia 29.10.2018

29 października 2018 r. gościliśmy  w naszej szkole teatr „Blaszany Bębenek”, który wystawił spektakl profilaktyczno - edukacyjny  ukierunkowany na problem  dopalaczy  pt.  „Zostań ze mną”.

W sztuce poruszone zostały takie zagadnienia  jak:  przyczyny sięgania młodzieży po używki, łatwa ich dostępność oraz lekkomyślne traktowanie przez młodych ludzi dopalaczy jako bezpiecznej alternatywy dla narkotyków i alkoholu. Tymczasem to właśnie dopalacze wśród  środków psychoaktywnych  są  w ostatnich latach główną przyczyną zatruć,  a  często nawet  i  zgonów  młodych ludzi.

Uczniowie klas IV-VIII oglądający przedstawienie  poznali historię  nastolatka  Pawła,  którego rodzice,  chcąc zapewnić synowi dostatek,  od świtu do nocy ciężko pracują   i  nie  zauważają,  że coś  złego dzieje się z ich synem.

Spektakl utrzymany w gatunku komediodramatu, wzbogacony został unikatową zmieniającą się scenografią i piosenkami, które powstały specjalnie na potrzeby sztuki.

Miejmy nadzieję, że historia Pawła i walka jaką musiał stoczyć o swoje życie, będzie dla naszych uczniów przestrogą,  że od dopalaczy, tak jak i od innych środków psychoaktywnych,  lepiej trzymać się z daleka.

Spektakl "Zostań ze mną"

Utworzono dnia 29.10.2018, 16:31