Spotkanie z mitami

Utworzono dnia 25.03.2022

W czwartek 10 marca 2022 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły miało miejsce podsumowanie międzyprzedmiotowego projektu p.n. Spotkanie z mitami. Przygotowanie projektu trwało ponad miesiąc, w pracach uczestniczyli uczniowie klasy V pod nadzorem pani Moniki Wójcik oraz pani Joanny Stodolak. Celem podjętych działań było powtórzenie i utrwalenie wiedzy o mitologii, rozwijanie talentów i umiejętności pracy w grupie oraz pracy z tekstem.

Spotkanie przebiegało w formie grupowej rywalizacji w trzech konkurencjach, gdzie uczniowie mieli okazję zaprezentować zdobyte umiejętności.

Najpierw odbyło sie "Starcie tytanów", gdzie poszczególne grupy wykonywały zadania sprawdzające mitologiczną wiedzę w określonym czasie.  Następnie przystąpiono do prezentacji wcześniej przygotowanych scenek z poszczególnych mitów, na podstawie autorskich scenariuszy, rekwizytów i kostiumów - był to tzw. "Teatr grecki".

Ostatnią konkurencją - prowadzoną przez  panią Annę Habaj  - była "Olimpiada" , a na niej: symboliczne wyścigi rydwanów, rzut dyskiem i skoki w dal.

Całość odbywała sie pod czujnym okiem pani Dyrektor Szkoły Agnieszki Bajdy, która brała udział w ocenie rywalizacji uczestników.

Wszyscy realizatorzy projektu zostali nagrodzeni ocenami z j. polskiego i historii, natomiast grupa, która zdobyła największą ilość punktów w kolejnych konkurencjach, otrzymała talerz owoców.

Spotkanie z mitami

Utworzono dnia 25.03.2022, 10:30

W czwartek 10 marca 2022 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły miało miejsce podsumowanie międzyprzedmiotowego projektu p.n. Spotkanie z mitami. Przygotowanie projektu trwało ponad miesiąc, w pracach uczestniczyli uczniowie klasy V pod nadzorem pani Moniki Wójcik oraz pani Joanny Stodolak. Celem podjętych działań było powtórzenie i utrwalenie wiedzy o mitologii, rozwijanie talentów i umiejętności pracy w grupie oraz pracy z tekstem.