Spotkanie z pisarzem

Utworzono dnia 06.10.2017

28.09.2017 r., o godz. 10.00,  odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke.

Wizyta pisarza nastąpiła w wyniku współpracy Szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną w Chmielniku - filią w Błędowej Tyczyńskiej. Gościa powitała  Dyrektor naszej Szkoły pani Bożena Gwizdała oraz pani Agnieszka Wąsacz - przedstawicielka Biblioteki.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. IV - VII, którzy pod okiem  polonistek: pani Moniki Wójcik oraz pani Ewy Żukowskiej – Śliwy, zgłębiali swoją wiedzę o twórczości pisarza oraz przygotowywali  salę na przyjęcie gościa.

Impreza okazała się udana. Pan Kasdepke od razu stworzył bardzo swobodną atmosferę . Opowiadał o swoich książkowych bohaterach i czytał fragmenty utworów. Rozmawiał i żartował z czytelnikami, a w końcu odpowiedział na nieskończoną ilość pytań i podpisał nieskończoną ilość książek (każda z imienną dedykacją). Szczególnie wyróżnianą grupą przez naszego gościa byli uczniowie należący do DKK (Dyskusyjnego Klubu Książki) w Gminnej Bibliotece – Filii w Błędowej Tyczyńskiej, to głównie z myślą o nich to spotkanie autorskie zostało zorganizowane.

Pan Grzegorz Kasdepke szczerze stwierdził, że może nigdy nie był szkolnym prymusem, ale zawsze czytał wiele książek. Podkreślił zalety czytania i pokazał, że świat książki może być porywający.

Okazało się, że sam pisarz, podobnie jak jego twórczość, jest zabawny i niezwykle interesujący.

Spotkanie z pisarzem

Utworzono dnia 06.10.2017, 10:57