Sprzątanie świata w klasach I-III

Utworzono dnia 01.10.2020

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku.

Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.  Uczniowie z klas I-III, zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, wraz ze swoimi paniami, również włączyli się w sprzątanie. Uporządkowali „swój najbliższy świat”, czyli  najbliższe otoczenie szkoły. Wszyscy pamiętali, by zebrane odpady starannie posegregować, zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji.  Akcję koordynował Mały Samorząd Uczniowski, który wcześniej przygotował plakaty i przydzielił rejony do sprzątania poszczególnym klasom.

Pamiętajmy, że każdego dnia razem możemy posprzątać  nie całą Polskę,  ale otoczenie wokół siebie.  I  tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi.

Mały  Samorząd Uczniowski.

Sprzątanie świata w klasach I-III