Święto Niepodległości 11 listopada

Utworzono dnia 06.12.2019

8 listopada br. społeczność naszej szkoły uczciła zbliżającą się 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

Podczas uroczystej akademii uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały prezentację przedstawiającą krótką historię naszego kraju, symboli narodowych. Przybliżona została również postać ojca polskiej niepodległości - marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie zaprezentowano przygotowane przez uczniów pieśni wojskowe, patriotyczne, pieśni o Ojczyźnie. Przygotowany, przez  panie: A Ziaję, M. Jaworską i M. Gryndys, program artystyczny wprowadził nas w refleksyjny nastrój oraz był wyrazem szacunku i pamięci dla naszych przodków.

Następnie wszyscy uczniowie stanęli do uroczystego odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu

Po czym rozpoczął się okolicznościowy program artystyczny dla uczniów klas IV - VIII, przygotowany przez panią Monikę Wójcik, we współpracy z p. Joanną Stodolak. Starsi uczniowie w wierszach, piosenkach i prezentacjach ukazali współczesny patriotyzm, jako umiłowanie własnego kraju takiego, jaki jest: w jego historii, krajobrazie, zabytkach, tradycyjnych potrawach, w ludziach, którzy go kształtują i we współczesnych dokonaniach. Pieśni patriotyczne, przy akompaniamencie pana Tomasza Kotarby, długo rozbrzmiewały na szkolnym korytarzu.

Dzień ten szkolna społeczność uczciła z należytym szacunkiem: przy udziale pocztu sztandarowego, w eleganckich strojach i postawach. Była to aktywna lekcja patriotyzmu.

Święto Niepodległości 11 listopada

Utworzono dnia 06.12.2019, 18:51

Następnie wszyscy uczniowie stanęli do uroczystego odśpiewania czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu