SZKOLNY DZIEŃ PRAW UCZNIA

Utworzono dnia 26.11.2022

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.
 Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci- są ludzie”.
Janusz Korczak

Z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przez cały tydzień zostały w poszczególnych klasach przeprowadzone zajęcia warsztatowe na temat praw dziecka. Dla dzieci w Polsce to zawsze bardzo radosny dzień. Wydarzenie było organizowane z okazji przypadającej 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Poruszane były tematy o dziecięcych prawach i przywilejach. Na zajęciach omówiono Konwencję o prawach dziecka, robiono plakaty, dyskutowano. Natomiast w piątek 18 listopada uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Organizacja UNICEF łączy kolor niebieski w działaniach związanych z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, zwłaszcza tymi, których prawa nie są właściwie przestrzegane.

Koordynator akcji:

Szkolny Rzecznik Praw Ucznia – Edyta Domin

SZKOLNY DZIEŃ PRAW UCZNIA

Utworzono dnia 26.11.2022, 14:06

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.
 Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.
Nie ma dzieci- są ludzie”.
Janusz Korczak

Koordynator akcji: