Szkolny Konkurs Pięknego Czytania - rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 25.03.2022

Umiejętność czytania jest najważniejszą umiejętnością, którą powinni opanować uczniowie klas początkowych, ale umiejętność pięknego czytania dotyczy również uczniów starszych klas. Otóż sprawne czytanie pozwala lepiej zrozumieć tekst, odebrać intencje wypowiedzi i wyciągać właściwe wnioski. Takie czytanie umożliwia "zabawę" z literaturą, stanowi przepustkę do zaczarowanego świata książek.

Aby zachęcić uczniów do doskonalenia tej ważnej umiejętności, 4 marca 2022 r. w naszej Szkole został zorganizowany Konkursu Pięknego Czytania. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, każda klasa miała swoich przedstawicieli. 36 uczestników rywalizowało w zakresie konkursowych wymagań, jak: płynność czytania, tempo, artykulacja i modulacja głosu, stosowanie znaków przestankowych, które weryfikowała komisja konkursowa, składająca się z pań polonistek. Uczestnicy zapoznawali się z fragmentami wybranych książek z naszej szkolnej biblioteki.

Ostatecznie wyłoniono grupę laureatów w trzech  kategoriach: klas I-III, klas IV-VI, klas VII - VIII.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników tego wydarzenia. Zachęcamy do systematycznej pracy nad doskonaleniem umiejętności czytania.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania - rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 25.03.2022, 10:25

Aby zachęcić uczniów do doskonalenia tej ważnej umiejętności, 4 marca 2022 r. w naszej Szkole został zorganizowany Konkursu Pięknego Czytania. Jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, każda klasa miała swoich przedstawicieli. 36 uczestników rywalizowało w zakresie konkursowych wymagań, jak: płynność czytania, tempo, artykulacja i modulacja głosu, stosowanie znaków przestankowych, które weryfikowała komisja konkursowa, składająca się z pań polonistek. Uczestnicy zapoznawali się z fragmentami wybranych książek z naszej szkolnej biblioteki.