Trójkowy kącik religijny - Konkurs na najpiękniejszy różaniec

Utworzono dnia 21.09.2020

Różaniec należał do ulubionych modlitw św. Maksymiliana, patrona naszej szkoły. Towarzyszył mu na wszystkich etapach życia, zwłaszcza w przeciwnościach, jak sam nie omieszkał wyznać: "Trudności piętrzyły się nie do przezwyciężenia. Dużom wtedy odmówił Różańców"

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym zapraszam wszystkie dzieci naszej szkoły , do uczestnictwa w  konkursie na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów.

1. Cele konkursu

Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.

1. Temat konkursu

Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolną techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np.: muszelki, fasolki, koraliki oraz wiele innych) i pomysłów na wykonanie różańca. Liczę na pomysłowość i oryginalność.

1. Termin

Wykonane różańce należy dostarczyć do mnie do 10 .10.2020 r. Każdy Różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia, klasy.

1. Ocena prac

Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody.

1. Postanowienia końcowe

Wszystkim uczestnikom i ich rodzinom życzę, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział
w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej. Szczęść Boże.

Ewelina Piotrowska , katechetka.