Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Trzymaj formę

Utworzono dnia 24.06.2020

ogólnopolski program propagujący zdrowy styl życia, o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone

z regularną aktywnością fizyczną

Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły. Służy  promocji aktywności fizycznej, uczy  prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru.

W kolejnej edycji  ogólnopolskiego programu  w roku szkolnym 2019/2020 wzięła udział nasza szkoła . Szkolnym koordynatorem działań była p. Małgorzata Gryndys, we współpracy z p. Agnieszką Mazur realizowały z dziećmi założenia projektu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami zdrowej zbilansowanej diety. Projekt miał formę wielokierunkowych działań zmierzających do wykształcenia  u dzieci nawyków zdrowego żywienia i potrzeby  codziennej aktywności fizycznej.

Uczniowie wykonywali prace plastyczne przedstawiające zdrowe posiłki i przekąski, spożywane  w ciągu dnia. Na szczególną uwagę zasługują prace uczniów klasy czwartej, zaprezentowane na poniższych zdjęciach. Część klas sama przyrządzała niektóre dania w szkole.

W działania włączyli się również uczniowie z klas I-III. Poznawali wartości odżywcze owoców i warzyw, przygotowywali smaczne napoje.

Innym działaniem było przedstawienie ulubionych form aktywności fizycznej w postaci plakatów i prezentacji multimedialnych. Na wyróżnienie zasługuje praca uczennic klasy siódmej Gabrysi, Ani i Klaudii.

Przygotowane wizualizacje na korytarzu szkolnym i salach lekcyjnych, sprawiały, że tematyka projektu towarzyszyła uczniom podczas pobytu w szkole.

Nieocenione okazały się pomoc i zaangażowanie rodziców .

Trzymaj formę

Utworzono dnia 24.06.2020, 11:44