Tydzień matematyki w naszej szkole

Utworzono dnia 29.03.2019

Marzec nazywany jest miesiącem matematyki: 9 marca uznawane jest za Święto Statystyki, 12 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Matematyki, który z inicjatywy 4improve został wpisany do kalendarza świąt nietypowych oraz faktopedii, a 14 marca to Światowe Święto Liczby Pi. Właśnie dlatego w  dniach 25- 29 marca w szkole odbył się „Tydzień matematyki” dla klas IV- VIII. Podczas tego tygodnia były organizowane różne zabawy i konkursy nie tylko dla uczniów zdolnych:

• Poniedziałek – krzyżówki matematyczne i sudoku
  • Wtorek – szyfrowanie z wybitymi matematykami
  • Środa- rebusy, łamigłówki
  • Czwartek – zagadki logiczne
  • Piątek – moda matematyczna, czyli „miłośnik matematyki wygląda tak…”

Dla uczniów klas I – III został przewidziany konkurs plastyczny „ Śmieszne i szalone liczby”.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych przedsięwzięciach. Czekamy na Was za rok.

Tydzień matematyki w naszej szkole

Utworzono dnia 29.03.2019, 20:12

• Poniedziałek – krzyżówki matematyczne i sudoku
  • Wtorek – szyfrowanie z wybitymi matematykami
  • Środa- rebusy, łamigłówki
  • Czwartek – zagadki logiczne
  • Piątek – moda matematyczna, czyli „miłośnik matematyki wygląda tak…”

Dla uczniów klas I – III został przewidziany konkurs plastyczny „ Śmieszne i szalone liczby”.