Warsztaty ekologiczne "Ziołowy ogródek"

Utworzono dnia 12.12.2022

Za nami ostatnie warsztaty zrealizowane w ramach inicjatywy Warsztaty ekologiczne "Zielono mi". Tym razem wzięły w nich udział  przedszkolaki z oddziału zerowego. Podczas zajęć dzieci mogły zapoznać się z wybranymi rodzajami ziół. Dzieci dowiedziały się o możliwościach zastosowania ziół w kuchni, medycynie oraz kosmetologii.  W ramach działań praktycznych został założony ziołowy ogródek w formie kwietnika, w którym nie zabrakło bazylii, mięty, lawendy czy rozmarynu.  Prace umilał przedszkolakom zapach aromatycznych ziół, który roznosił się po całej sali. Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Podkarpackich inicjatyw Lokalnych.

„Inicjatywa pod nazwą "Warsztaty ekologiczne : "Zielono mi"" jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.”

Warsztaty ekologiczne "Ziołowy ogródek"

Utworzono dnia 12.12.2022, 19:56