Warsztaty z integracji sensorycznej oraz terapii ręki

Utworzono dnia 04.12.2022

W ramach realizacji projektu Sala terapeutyczno- edukacyjna „Trójkowy zakątek-rozwoju początek” grupa nieformalna "Aktywne Razem" pod patronatem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju i Promocji wsi Błędowa Tyczyńska zorganizowała warsztaty terapeutyczne z zakresu integracji sensorycznej oraz terapi ręki . Warsztaty poprowadziły Pani Aneta Skoczylas oraz Anna Trzeciak i Katarzyna Wielgo. Terapia integracji sensorycznej poprawia funkcjonowanie człowieka w wielu różnych obszarach i aspektach: koordynuje integralność i współpracę zmysłu wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. Rozwija motorykę małą, dużą, orientację przestrzenną i zdolność do planowania ruchu. Terapia ręki zaś, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, stabilizację mięśni ręki i obręczy barkowej, a także zwiększa zdolności manipulacyjne dłoni. Zaproszonym dzieciakom warsztaty niezwykle się spodobały. Oto fotorelacja.

Warsztaty z integracji sensorycznej oraz terapii ręki

Utworzono dnia 04.12.2022, 21:25