Warsztaty żywieniowe

Utworzono dnia 15.02.2024

22 stycznia uczniowie kl. I – V uczestniczyli w warsztatach żywieniowych zorganizowanych w ramach  „Programu dla szkół” przy współpracy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Podczas zajęć z panią dietetyk poznaliśmy zasady zdrowego żywienia oraz wartości odżywcze poszczególnych grup produktów. Dowiedzieliśmy się o wpływie witamin na pracę mózgu i całego organizmu. Rozróżnialiśmy i nazywaliśmy różnego rodzaju produkty zbożowe. Przypomnieliśmy sobie proces powstawania chleba oraz obróbki ziarna w młynie. Omówiliśmy różnego rodzaju produkty mleczne jako bardzo ważne źródło białka w naszej diecie.

W trakcie zajęć mieliśmy również okazję wykazać się znajomością zasad segregacji śmieci oraz poznać proces przetwarzania opakowań plastikowych i powstawania bioodpadów.

Mając na uwadze ogromne znaczenie wartości odżywczych I i II śniadania mogliśmy wspólnie przygotować zdrowe kanapki i witaminowe koktajle. Na zakończenie warsztatów otrzymaliśmy zielone ogródki warzywne, które będziemy uprawiać na klasowych parapetach.

Warsztaty żywieniowe

Utworzono dnia 18.02.2024, 18:36