Wielkanocna paczka dla rodaków na Ukrainie

Utworzono dnia 28.03.2022

Solidaryzując się z wszystkimi osobami pokrzywdzonymi wojną w Ukrainie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Św. M.M. Kolbego po raz kolejny włącza się w akcję niesienia pomocy. Wspólnie z całą społecznością szkolną pragniemy tym razem wesprzeć seniorów polskiego pochodzenia, którzy mieszkają w Ukrainie.

Zapraszamy wszystkich do akcji "Wielkanocna paczka dla rodaków na Ukrainie". Na pomoc czekają osoby polskiego pochodzenia, które pozostały na Ukrainie.
Najczęściej ludzie starsi, ubodzy i nieporadni nawet w czasie pokoju, a co mówiąc wojny. Każdy z nas może wyobrazić sobie ich dramat.

Zbieramy określone artykuły, które będą przekazane za pośrednictwem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" bezpośrednio do rodaków w rejonach: wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odesskim, lwowskim.

Paczki będą standaryzowane. We wszystkich znajdą się te same produkty. Darczyńców prosimy o przynoszenie wyłącznie artykułów wyszczególnionych poniżej na liście.

Lista produktów: olej, makaron, konserwa rybna, konserwa mięsna, cukier, mąka, kasza gryczana, kasza manna, herbata, kawa, płyn do mycia naczyń, szampon, mydło, płyn do prania, żel do kąpieli, pasta do zębów, czekolada/paczka cukierków.

Produkty prosimy przynosić do SP nr 3 w Chmielniku (sekretariat lub oddziały "0" ) do dnia 1 kwietnia 2022 r., w godz. od 6.30 do 16.30.

Jeżeli ktokolwiek zdobędzie się na gest przekazania całego zestawu, wdzięczność nasza i obdarowanych nie będzie miała granic.