Wycieczka klas II- III

Utworzono dnia 24.09.2021

23 września  2021 r. uczniowie klas II-III Szkoły Podstawowej nr 3 w Chmielniku  wraz z opiekunkami uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta.

Celem wycieczki było pogłębienie zainteresowań uczniów oraz poszerzenie dotychczasowej teoretycznej wiedzy historycznej i społecznej  poprzez bezpośredni kontakt z „żywą historią”.

Głównym punktem programu było obejrzenie jednej z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce- Zamku w Łańcucie. Słynie ona ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych.

Uczniowie podziwiali piękne pomieszczenia, w których mieszkały rody Lubomirskich i Potockich. Zachwyt wzbudzały meble, żyrandole, podłogi, przedmioty codziennego użytku i cudowne bukiety suszonych kwiatów oraz wystrój i unikatowa kolorystyka pomieszczeń zamkowych.

Następnym punktem programu było zwiedzanie storczykarni, w której mogli podziwiać piękne okazy orchidei z różnych zakątków świata. Był też czas  wolny na zakup pamiątek. Zwieńczeniem wyjazdu był pyszny obiad w przyzamkowej restauracji. Zmęczeni , ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Wycieczka klas II- III

Utworzono dnia 24.09.2021, 20:50