Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Wycieczka szkolna do Warszawy dla klas ósmych – realizacja programu „Poznaj Polskę”

Utworzono dnia 15.06.2022

W dniach 8 – 9 czerwca uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami i opiekunami udali się na szkolna wycieczkę do Warszawy.

Nasz zwiedzanie rozpoczęło się od Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Tam poznaliśmy historię wielu patriotów walczących o niepodległość naszego kraju. Najbardziej zapadła nam w pamięć historia Witolda Pileckiego, który w czasie wojny oddał się dobrowolnie do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, a w 1949 roku, pomimo swoich zasług został skazany na śmierć przez władze komunistyczne. Po zwiedzaniu muzeum pojechaliśmy pod mur getta warszawskiego, gdzie poznaliśmy historię Żydów podczas okupacji. Kolejnym elementem wycieczki była wizyta na cmentarzu ”Powązki”. Przewodnik naszej wycieczki pomógł nam zagłębić  wiedzę m.in. o tragicznie zmarłych bohaterach powieści autorstwa Aleksandra Kamińskiego ”Kamienie na szaniec”. Później odwiedziliśmy groby znanych osób takich jak Krzysztof Kamil Baczyński wraz ze swoją żoną Barbarą, Władysława Gomułki, znanych sportowców oraz artystów, tragicznie zmarłych pilotów, symboliczne groby niezidentyfikowanych żołnierzy oraz pomnik upamiętniający katastrofę smoleńską. O godzinie 16.00 oglądaliśmy zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Sam koniec dnia spędziliśmy zwiedzając Stare Miasto, tam mogliśmy podziwiać  architekturę budynków, słuchać muzyki Chopina oraz oglądać pomniki znanych Polaków. Następnie pojechaliśmy do hotelu.

Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania Łazienek Królewskich oraz parku, w którym znajduje się letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Później udaliśmy się pod pomnik Syrenki warszawskiej. Stamtąd pojechaliśmy metrem na Stadion Narodowy. Gdy weszliśmy do środka mieliśmy okazję odpocząć na trybunie. Naszym ostatnim punktem wycieczki była przechadzka po królewskim ogrodzie i obejrzenie Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Następnie poszliśmy do autokaru, gdzie w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiedzie w McDonald ‘s. Około godziny 19.30 dojechaliśmy szczęśliwie i pełni wrażeń pod naszą szkołę.

Uczniowie klas ósmych

Utworzono dnia 15.06.2022, 21:03