Wycieczka szkolna klas I –III

Utworzono dnia 08.05.2019

W dniu 25 kwiecień uczniowie klas 1 – 3 udali się na wycieczkę szkolą. Trasa obejmowała Kopalnię Soli w Bochni, Muzeum Motyli, a następnie zamek w Dębnie. Wszyscy uczniowie stawili się na zbiórkę o godzinie 5 45, po sprawdzeniu obecności i zajęciu miejsc w autobusach, punktualnie wyruszyliśmy o godzinie 6 00 na długo wyczekiwana wycieczkę.

Pierwszym punktem na trasie było zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni. Wycieczka po kopalni obejmowała Podziemną ekspozycję multimedialną. Uczniowie dzielnie zjechali windą do kopalni przejeżdżając aż 72 piętra w 1 minutę, następnie  pokonali trasę głównie pieszo, atrakcją było przejechanie tylko część trasy kolejką.  Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Uczniowie zobaczyli unikatowe komory solne, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Zwiedzanie kopalni zakończyliśmy pobytem w największej komorze Ważyn” gdzie znajdowała się restauracja, sklep z pamiątkami, plac zabaw oraz boisko sportowe.

Kolejnym punktem na naszej trasie było Muzeum Motyli w Bochni. Znajduje się tam największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce licząca ponad 5 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Przeglądnęliśmy tam motyle nocne i dzienne podzielone według rodzin i rodzajów występujących na kontynentach świata.

Po zwiedzaniu muzeum przyszedł czas na posiłek, dzieci z wielkim smakiem zjadły w restauracji obiad i wyruszyliśmy w dalszą drogę.  Na trasie zwiedzania znajdował się piękny zamek w Dębnie, który  jest jedynym na terenie Małopolski zachowanym zabytek architektury możnowładczej – rezydencjonalnej.

Po zwiedzaniu zamku udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Wystarczyło czasu na krótki postój i pyszne lody. Uczniowie chociaż zmęczeni, wracali do domów szczęśliwi i w doskonałych humorach.

Wycieczka szkolna klas I –III

Utworzono dnia 08.05.2019, 20:40